Ocean Mist

Kategoria Praca w Stanach

21 Lut 2017

Praca Stany Zjednoczone

Praca Stany Zjednoczone Każdy z nas pragnie żyć godnie i dostawać dobre wynagrodzenie za ciężką prace, w Polsce jednak jest to trudne zadanie do spełnienia. Zwykle mamy problem z brakiem umowy o prace, małymi zarobkami w stosunku do wkładu naszej pracy. Wówczas zaczynamy myśleć o pracy poza krajem gdzie perspektywy wydają się być o niebo lepsze. Dla większości Polaków rajem finansowym są Stany Zjednoczone. Kuszeni wizją dobrych zarobków i spełnieniu swoich marzeń chcemy podjąć prace w tym miejscu. Praca Stany Zjednoczone to jednak nic prostego, musimy przejść długą drogę zanim marzenie zacznie się spełniać. Po pierwsze powinniśmy nauczyć się języka, który poza krajem jest podstawą, umiejętne posługiwanie się angielskim w mowie i piśmie gwarantuje nam lepszą pracę a tym samym zarobki. Kluczowym aspektem, jaki trzeba spełnić wybierając opcje praca Stany Zjednoczone jest też posiadanie wizy. Mamy tutaj do wyboru wizę imigracyjną zwaną zieloną kartą i nieimigracyjną, która owszem pozwala nam na podjęcie pracy, ale tylko na określony czas i bez prawa do starań o obywatelstwo amerykańskie. Praca Stany Zjednoczone to opcja, którą zwykle wybierają ludzie młodzi, ci nie boją się nowych wyzwań i zmiany miejsca zamieszkania. Młodzi ludzie też szybciej asymilują się z nowym otoczeniem, przez co łatwiej jest im funkcjonować z dala od kraju.

7 Lut 2017

Praca w USA

Praca w USA Wielu Polaków wręcz marzy o pracy poza granicami kraju. Zwykle na miejsce docelowej pracy wybieramy Niemcy, ponieważ są blisko Polski lub Stany Zjednoczone upatrując w nich lepszej przyszłości. Stany Zjednoczone kojarzą się nam z dobrą pracą, wysokimi zarobkami i pięknymi rejonami, które można dodatkowo zwiedzić. Praca w USA może stać się spełnieniem naszych marzeń i wyraźnie podbudować nasz budżet domowy, zanim jednak marzenie stanie się realne trzeba się do niego przygotować. Praca USA wymaga przede wszystkim znajomości fachu i języka, tylko tak możemy liczyć na dobre kontakty z tamtejszymi pracodawcami. Mieszkańcy Stanów wysoko cenią ludzi obcojęzycznych, więc watro jakieś podstawy językowe już mieć. Najważniejszą jednak kwestią w pomyśle praca Stany Zjednoczone jest otrzymanie wizy, czyli dokumentu zezwalającego na przebywanie i pracę w USA. Wizy dzielimy na dwa zasadnicze elementy, czyli imigracyjne i nieimigracyjne. Te drugie pozwalają nam pracować na rzecz USA przez kilka lat, po tym okresie wizę trzeba odnowić. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się z wizą imigracyjną określaną mianem zielonej karty, zezwala ona na pobyt i pracę w USA, ale też o ubieganie się o obywatelstwo amerykańskie. Praca w USA może okazać się spełnieniem naszych marzeń, pamiętajmy jednak, że to imigracja do całkiem innego kraju pod względem kulturowym i językowym, na co musimy być gotowi.

19 Sty 2017

Rok szkolny w USA

Rok szkolny w USA USA rożni się od Polski pod każdym względem, największe różnice widzimy jednak w samym szkolnictwie. Co ciekawe nawet szkoły w USA różnią się między sobą programem, poziomem nauki czy przepisami, wynika to przede wszystkim z okręgu, w jakim szkoła się znajduje? Rok szkolny w USA dzieci zaczynają już w wieku 5 lat. Pierwszą szkołą, do której trafia dziecko jest szkoła podstawowa, trwa ona zwykle od 6 do 8 lat po tym czasie zaczyna się szkoła średnia, w której uczeń spędza od 4 do 6 lat. Uczeń podczas pierwszych trzech lat przebywania w podstawówce jest juniorem, kończy szkołę już, jako senior z odpowiednim dyplomem, jest on odpowiednikiem polskiej matury. Dyplom pozwala mu ubiegać się o miejsce w szkole wyższej, czyli studiować. Rok szkolny w USA jest dość odbiegający od tego uznawanego w Polsce różnice jednak pozwalają ocenić, co jest lepsze i bardziej sprawdza się w nauczaniu dzieci. Bardzo ciekawym projektem jest rok szkolny w USA, to nic innego jak program wymiany uczelnianej, dzięki której młodzież miedzy 15 a 18 lat może spróbować swoich sił w szkole amerykańskiej. Zwykle wymiana taka trwa jeden lub dwa semestry. Celem programu rok szkolny w USA jest zdobycie doświadczenia, usamodzielnienie się i przede wszystkim podszlifowanie swojego języka. Poza walorami edukacyjnymi polscy uczniowie mogą nawiązać nowe znajomości i poznać kulturę amerykańską od podstaw.

  • Praca USA

    Stany Zjednoczone to modny kierunek emigracji wśród doskonale znających język angielski polaków. Praca USA to wiele możliwości i wspaniały kierunek rozwoju. Bilety lotnicze do USA nie są już takie drogie jak jeszcze kilka lat temu, a praca w Stanach Zjednoczonych przyciąga nie tylko polaków.
  • Kursy angielskiego

  • Loty do USA

    Tematy poruszane na naszym blogu to przede wszystkim: historia USA w tym ogromna rola Krzysztofa Kolumba, praca USA, zarabianie Stany Zjednoczone, bilety lotnicze do USA (w tym loty Kraków Chicago, lot Warszawa Nowy Jork, loty Kraków Nowy Jork), kursy języka angielskiego w USA oraz wiele innych, bardzo ciekawych informacji, jakie łączą Stany Zjednoczone Ameryki Północnej oraz Polskę.

    Język angielski jest stosunkowo prostym w nauce językiem oraz najpopularniejszym na świecie. Kursy języka angielskiego są organizowane w wielu miastach Polski, szczególnie w takich jak Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław czy Łódź. Daje to sporo możliwości nauki. W Stanach Zjednoczonych bez odpowiedniej umiejętności posługiwania się tym językiem niestety nasza kariera będzie bardzo powolna, a często wręcz niemożliwa. Dlatego jeśli naszym priorytetem jest praca USA musimy opanować ten język niemal perfekcyjnie.